Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

W końcu będzie umowa na długo wyczekiwany tunel

13 wrz, 11:16

Już 17 września zostanie podpisana umowa na budowę tunelu w Świnoujściu. Na inwestycję tę od lat czekają mieszkańcy tego miasta i turyści, tymczasem z inwestycją są stale problemy. Ostatni to rezygnacja jednego z oferentów z podpisania umowy. Na szczęście wkrótce budowa się rozpocznie.

Udostępnij
0
Skomentuj
Droga ekspresowa S3 Droga ekspresowa S3 Foto: GDDKiA

Oficjalna data podpisania umowy na projekt i budowę tunelu między wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu to 17 września. Wartość tego kontraktu to niemal 800 mln zł, a za jego realizację odpowiadać ma firma Porr wraz z członkami konsorcjum: Porr Bau, Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut i Energopolem Szczecin. To kończy perypetie związane z bardzo długim przetargiem, który nie mógł być rozstrzygnięty przez dwa lata.

Oferta firmy Porr jest najkorzystniejsza, ponieważ wcześniej z podpisania umowy zrezygnowały włoskie firmy Astaldi i Ghella, które deklarowały, że tunel wybudują zdecydowanie taniej. Najwyraźniej jednak trudna sytuacja na rynku budowlanym skłoniła Włochów do wycofania się z przetargu.

Dodajmy, że w tej chwili liczni turyści oraz mieszkańcy Świnoujścia muszą korzystać z promów i od wielu lat czekają na stałą przeprawę, która połączy wyspy Uznam i Wolin. Promy nie gwarantują bowiem odpowiedniej przepustowości, często też ich kursy są zawieszane ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej