Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Wiadomo od kiedy pojedziemy bez dowodów rejestracyjnych i polis OC

12 cze, 10:01

Minister cyfryzacji, Marek Zagórski zadeklarował w rozmowie z RMF FM, że kierowcy nie będą musieli wozić dowodów rejestracyjnych i polis OC od 1 października. Nadal nie wiadomo jednak, czy i kiedy wejdą w życie przepisy dotyczące młodych kierowców.

Udostępnij
0
Skomentuj
Nowe zasady wypowiadania polis OC Nowe zasady wypowiadania polis OC Foto: Auto Świat

W poniedziałek resort cyfryzacji zabrał głos w sprawie zwolnienia kierowców z obowiązku wożenia ze sobą w samochodzie dowodu rejestracyjnego i papierowego potwierdzenia wykupienia polisy OC. Komunikat ma pojawić się z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem, ale w rozmowie z RMF FM minister Zagórski sprecyzował, że chce, aby ułatwienia weszły w życie od 1 października 2018 roku. To oznacza, że oficjalny komunikat w tej sprawie musi pojawić się przed końcem czerwca.

„Planujemy, żeby tak się stało, a komunikat chcemy wydać w ciągu 2-3 tygodni” - powiedział Zagórski. Minister zadeklarował, że do końca czerwca przygotowane będą już wszystkie służby, które mogą zatrzymywać i kontrolować kierowców, w tym policja, GITD i ABW.

Minister Zagórski w rozmowie z dziennikarzami przyznał też, że nowa Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców jest jeszcze w budowie, dlatego nie wiadomo, kiedy realnie i czy w ogóle, wejdą w życie przepisy dotyczące młodych kierowców.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej