Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Wkrótce koniec z wymianą tablic i wizytami w wydziale komunikacji

11 lip, 11:37

Minister cyfryzacji chce ułatwić życie kierowcom. Resorty cyfryzacji i infrastruktury pracują już nad pakietem zmian, które m.in. zlikwidują konieczność wymiany tablic po zakupie auta i zdecydowanie uproszczą samą rejestrację.

Udostępnij
0
Skomentuj
Rejestrowanie auta w urzędzie Rejestrowanie auta w urzędzie Foto: Archiwum / Auto Świat

Jak informuje Radio Zachód, trwają już nieformalne konsultacje kilku rozwiązań, które mają obniżyć koszty i skrócić procedurę samej rejestracji samochodów. Chodzi między innymi o rezygnację z posiadania kart pojazdu oraz o likwidację obowiązku zmian tablic rejestracyjnych w przypadku gdy zakupione auto było zarejestrowane w innym powiecie.

Co więcej, minister cyfryzacji Marek Zagórski zamierza wprowadzić możliwość rejestracji samochodów bez konieczności wizyty w wydziałach komunikacji. Dziennikarzom Radia Zachód udało się dowiedzieć, że te udogodnienia na początku mają dotyczyć wyłącznie samochodów nowych, kupowanych w autoryzowanych salonach, jednak nie wyklucza się, że taką możliwość uzyskają także komisy z samochodami używanymi.

Ostateczny kształt nowych przepisów ma zostać przedstawiony już we wrześniu bieżącego roku.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej