Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Wynajem aut elektrycznych – test w Warszawie

4 maja, 10:05

W Warszawie jest wynajem aut elektrycznych na minuty. Od 21 lutego do 31 marca potrwa test car sharingu aut elektrycznych. Warszawiacy będą mogli przetestować 5 aut: dwa BMW i3, Renaulta Zoe, Nissana Leafa i Hyundaia Ioniqa.

Udostępnij
0
Skomentuj

Wynajem aut elektrycznych - od czego zacząć

Aby wynająć auto elektryczne na minuty, trzeba zarejestrować się w specjalnej aplikacji na smartfony innogy e-Car-Sharing. Należy tam podać swoje dane, sfotografować i załączyć prawo jazdy, podać dane karty kredytowej.

Aplikacja umożliwia podgląd, gdzie parkują elektryczne auta dostępne w teście – po zamówieniu kierowca ma 20 minut, aby dotrzeć do samochodu.

Wynajem aut elektrycznych - ile to kosztuje

Przewidziano dwie stawki opłat za wynajem aut elektrycznych. Za Nissana Leafa i Renaulta Zoe zapłacimy 60 groszy za minutę oraz 80 gr. za kilometr. Postój auta kosztuje 10 gr. za minutę.

BMW i3 oraz Hyundai Ioniq kosztują 1 zł za minutę użytkowania i 1 zł za kilometr. Postój – 10 groszy za minutę.

Przewidziana jest zniżka 50-procentowa, ale pod warunkiem, że wynajmujący po zakończeniu jazdy wypełni krótką ankietę, w której oceni auto i warunki testu.

Elektryczne samochody biorące udział w teście będą korzystały z 12 stacji bezpłatnego ładowania (w Warszawie) należących do firmy innogy Polska – sprzedawcy energii elektrycznej. Innogy jest pomysłodawcą i wykonawcą testu.

Wynajem aut elektrycznych - ładowanie i parkowanie

Ładowanie jest bezpłatne, podobnie jak parkowanie – za testowe auta elektryczne wynajmujący nie będzie musiał wykupić biletu parkingowego.

Szefowie innogy Polska deklarują, że wyniki 40-dniowego testu będą podstawą do analiz i ewentualnego rozszerzenia usługi jaką jest wynajem aut elektrycznych. Deklarują także rozbudowę sieci stacji ładowania.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Wynajem aut elektrycznych – test w Warszawie (slajd 1 z 8)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego