Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Zmiany w oznakowaniu. Uwaga na przejściach dla pieszych!

18 cze, 10:27

Na drogach Mazowsza szykują się zmiany w oznakowaniu przejść dla pieszych. Drogowcy w porozumieniu z warszawską policją uznali, że znaki zakazujące wyprzedzania przed przejściami dla pieszych montowane będą o wiele wcześniej przed pasami. Na drogach pojawią się także nowe typy oznaczenia.

Udostępnij
0
Skomentuj
Przejście dla pieszych Przejście dla pieszych Foto: Krzysztof Paliński / Auto Świat

Jak informuje portal BRD24.pl. eksperyment ze zmianą oznakowania będzie prowadzony tylko na Mazowszu. Oznacza to, że m.in. znaki A-16/B-25 (przejście dla pieszych/zakaz wyprzedzania) pojawia się wcześniej przed przejściem niż do tej pory. Zostaną też wydłużone do 50 m linie ciągłe malowane w tych miejscach.

To jednak nie koniec zmian. Drogowcy zajmą się także poprawą widoczności przejść dla pieszych. Z okolic mają być usunięte m.in. reklamy wielkoformatowe i drzewa. Pojawić się ma dodatkowe oświetlenie, oraz zakazy parkowania na odcinkach dojazdowych do przejść.

Na drogach pojawią się też dwie nowości w oznakowaniu. Po pierwsze, pod znakami informującymi o kontroli radarowej pojawią się znaki z ograniczeniem prędkości, jaki obowiązuje na danym odcinku. Po drugie, drogowcy chcą zainstalować oznakowanie, które będzie zalecać zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Z kolei w miejscach gdzie dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych pojawią się aktywne znaki, które polscy kierowcy już z pewnością kojarzą – mowa m.in. o tablicach informujących o przekroczeniu przez kierowcę dozwolonej prędkości.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej