Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Został skazany za zabicie pieszego, miesiąc później zabił motorowerzystę

15 cze, 14:44

Kierowca, który miesiąc temu zabił kobietę na pasach dla pieszych i został skazany na rok więzienia w zawieszeniu, potrącił śmiertelnie motorowerzystę. Mimo tego sąd nie zgodził się na jego tymczasowe aresztowanie.

Udostępnij
0
Skomentuj
Policja: kradł samochody dla ... zabawy Policja: kradł samochody dla ... zabawy Foto: Auto Świat

Tomasz L. kilkanaście dni temu został uznany za winnego śmiertelnego potrącenia pieszej, do którego doszło 10 maja 2018 roku. Mimo że do wypadku doszło na pasach, gdzie przechodnie mają bezwzględne pierwszeństwo, sąd rejonowy nie był zbyt surowy dla kierowcy. Co prawda 35-latek został skazany na roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, ale nie dostał zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Niecałe 3 tygodnie po wyroku Tomasz L. miał kolejny groźny wypadek samochodowy – tym razem zderzył się czołowo z motorowerzystą. Niestety, mimo reanimacji 66-latek jadący jednośladem zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Mimo że prokurator wniósł o tymczasowy areszt, a mężczyzna ma już wyrok za podobne przewinienie, sąd nie przychylił się do wniosku. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uznał zebrane dowody z niewystarczające do tego, aby można było uznać, że winnym wypadku jest Tomasz L., a opinie biegłego miały braki.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej