Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Auto z ogłoszenia: Honda Civic 1.4 - ksenony lewe, przeszłość niepewna

24 sty 13 14:59

To, że w ogłoszeniu napisano, iż auto pochodzi z polskiego salonu, jest bezwypadkowe i serwisowane, nie znaczy, że wszystko jest z nim w porządku. Na miejscu okazuje się, że książka serwisowa się zawieruszyła, a co do bezwypadkowości, to – no, coś tam było...

Udostępnij
0
Skomentuj

Ostatnio handlarze nie mają dobrej prasy, zdjęcia z placu komisowego raczej odrzucają, niż zachęcają – przynajmniej niektórych klientów. W każdym razie bezwypadkową Hondę Civic, którą sobie upatrzyliśmy, sfotografowano na potrzeby ogłoszenia na tle starych zabudowań.

Przyznać trzeba, że kuszący był też opis: auto z polskiego salonu, bezwypadkowe, serwisowane w ASO, z ksenonami, w bardzo dobrym stanie. Honda nie przypominała wrośniętych w ziemię „złomów” sprowadzonych z Niemiec, stała pod budką „doradców handlowych”, ale...

Rzut oka z boku: w dolnej części nadwozia, pomiędzy drzwiami a progiem, szpara. Otwieramy drzwi, odciągamy ręką niezbyt solidnie przytwierdzoną nakładkę progową, i wszystko jasne: próg dostał solidnie. Albo ktoś nie chciał go prostować, albo nie zdołał, a wymieniać się nie opłacało. Zamalowane wgniecenie ukryte zostało pod plastikiem.

Tylny błotnik malowany i szpachlowany. Drzwi prawdopodobnie wymienione – tu nie można mieć zastrzeżeń. Zderzak przedni kolorystycznie nie pasuje do reszty nadwozia. Reflektory matowe – ktoś założył azjatyckie palniki ksenonowe, a emisja promieni UV zniszczyła reflektory.

A poza tym? Na udowodnienie „serwisowania w ASO” handlarz nie miał nic. Uruchomiliśmy nasze kontakty operacyjne i oto czego się dowiedzieliśmy: w maju 2006 r. auto miało 23 tys. km, w sierpniu już 40, w lutym 2007 r. – już 62. Do końca 2008 r. przejechało 140 tys. km i zaliczyło jednego „dzwona”. Czy w ciągu kolejnych prawie 4 lat auto przejechało zaledwie 18 tys. km? Można wierzyć albo nie wierzyć...

Bezwypadkowy? Serwisowany w ASO?

Trudno pojąć, po co handlarze wypisują takie bzdury w ogłoszeniach! Najwyraźniej z ich doświadczenia wynika, że prędzej czy później trafi się klient, którego tak oczaruje plac wysypany kamykami i rzeczowe uwagi sprzedawcy, że auto kupi.

„No tak, nie jest idealne, ale trzyma się kupy, jeszcze pojeździ, no tak czy nie?”. Tymczasem zapewnienia o bezwypadkowości to doskonały dowód rzeczowy przeciwko sprzedawcy, gdyby ktoś uparł się, że chce zwrócić auto, które nie jest takie, jakie miało być.

Honda Civic, którą oglądaliśmy w Warszawie na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej i Sikorskiego, to nie ostatni złom, ale też zupełnie nie taki samochód, jak wynikałoby z ogłoszenia.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat

Auto z ogłoszenia: Honda Civic 1.4 - ksenony lewe, przeszłość niepewna

Błotnik źle spasowany ze zderzakiem – to ślady po kolizji, jakkolwiek trudno powiedzieć, czy to zderzak jest krzywy, czy błotnik źle wyklepany. Tylne opony to jeden z najtańszych modeli, za to w nie najgorszym stanie. Wszystkie obręcze rude.

Foto: Auto Świat

Foto: Auto Świat

Foto: Auto Świat

Foto: Auto Świat

Auto z ogłoszenia: Honda Civic 1.4 - ksenony lewe, przeszłość niepewna (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego