Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Brytyjski punkt widzenia - najlepsze samochody używane

10 paź, 08:51

Oto najbardziej cenione samochody używane w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy wskazali najlepsze modele w wielu różnych kategoriach. Co więcej: w każdej klasie wskazali aż trzy propozycje godne uwagi.

Udostępnij
0
Skomentuj
  • Przyjęte klasyfikacje bywają niekiedy dość zaskakujące. Brytyjczycy zestawiają w ramach jednej kategorii bardzo zróżnicowane pojazdy
  • W rankingu uwzględniono przede wszystkim dość młode samochody co ma przełożenie na ceny
  • Najlepszy samochodem używanym na wyspach ogłoszono Mercedesa Klasy E w wersji kombi

Ranking najlepszych modeli przygotowała redakcja popularnego magazynu What Car. Brytyjczycy wzorując się na konkursie na najlepszy światowy samochód roku, przygotowali ranking używanych modeli. Samochody sklasyfikowano aż w 15 klasach i różnych kategoriach cenowych.

Trzeba przyznać, że przyjęte klasyfikacje bywają niekiedy dość zaskakujące. Dobrym przykładem jest uwzględnienie w jednej kategorii takich modeli jak np. BMW serii 4 oraz Audi A3 sedan. W segmencie aut luksusowych wzięto pod uwagę np. BMW serii 5 i Mercedesa Klasy S.

Wybierając najlepsze modele, brano pod uwagę nie tylko niezawodność (na podstawie wcześniej przeprowadzonych ankiet) czy jakość wykonania. Uwzględniono również wartość samochodów na podstawie ofert rynkowych. Zwrócono uwagę na przebieg, wyposażenie, stan techniczny czy dostępność pojazdów (im łatwiej znaleźć dobry egzemplarz tym wyższe noty). Wpływ na ocenę miały także wyniki testów samochodów prowadzonych regularnie przed brytyjską redakcję.

W galerii najlepsze samochody używane w kilku kategoriach cenowych. Ceny z rynku brytyjskiego przeliczyliśmy na złotówki i nieco zaokrągliliśmy.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Adam Mikuła / Auto Świat

Samochody miejskie - Skoda Citigo

Zwycięzcą w kategorii okazała się Skoda. Brytyjscy eksperci doceniają małe Citigo za żwawe trzycylindrowe silniki oraz świetne prowadzenie. Citigo zyskało uznanie także za rozplanowanie wnętrza i jakość wykonania. Podkreślono także dostępność: samochód jest dość popularny na rynku modeli używanych. Co ciekawe, Skoda wygrała z zeszłorocznym triumfatorem – nowszą wersją i10. Obie wersje małego Hyundaia wciąż są zresztą polecane w kategorii miejskich aut i znalazły się w gronie finalistów w pozostałych kategoriach cenowych.

Hyundai i10 (2008-2014) - w cenie do 20 tys. zł

Skoda Citigo (od 2012) - w cenie do 30 tys. zł

Hyundai i10 (od 2014) – do 45 tys. zł

Brytyjski punkt widzenia - najlepsze samochody używane (slajd 1 z 15)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego