Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Fiat wstrzymuje produkcję

23 wrz 14 10:05

Włoski producent ma problemy ze sprzedażą niektórych modeli. Po 500L wstrzymana będzie produkcja Pandy.

Udostępnij
0
Skomentuj

Już latem wstrzymano produkcję Fiata 500L w Kragujevacu, a w dniach od 16 do 27 października przestanie pracować zakład w Pomigliano, gdzie produkowany jest Fiat Panda.

Fiat oczekiwał dużego zainteresowania obu modelami, ale jednak plany przerosły rzeczywistość i rynek reaguje jak reaguje. Trudno przewidzieć, czy plany wzrostu produkcji włoskiego producenta zostaną w tej sytuacji zrealizowane. Tak na dobrą sprawę, to Fiat nie ma w obecnej ofercie żadnych nowych modeli, które mogłyby pociągnąć sprzedaż.

Szczególnie problemy mają włoskie zakłady. W Pamigliano 1950 pracowników zmuszonych zostało do podpisania umów, w ramach których pracują w mniejszym wymiarze godzin za odpowiednio mniejsze wynagrodzenie. Takie rozwiązanie pozwoliło na utrzymanie miejsc pracy.

Kierownictwo Fiata jest jednak przekonane, że wszystko wróci do normy i do 2018 roku uda się o 60 proc. do 7 mln egz. zwiększyć produkcję. Obecnie jednak taka granica pozostaje jedynie w sferze marzeń Sergio Marchionne, szefa FCA.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej