Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Hispano-Suiza za 8 milionów zł – aukcja RM Sotheby's

1 wrz 17 15:31

Wielka okazja dla bogatych kolekcjonerów: do kupienia na aukcji jest Hispano-Suiza z 1935 r. Aukcja RM Sotheby's odbędzie się w Londynie 6 września.

Udostępnij
0
Skomentuj

Auto jest odrestaurowane, ma udokumentowaną bardzo ciekawą historię, wszystkie dokumenty. Przewidywana cena: 1,6-1,8 milionów funtów, czyli ok. 8-9 milionów złotych.

Samochody Hispano-Suiza bardzo rzadko wystawiane są na sprzedaż, stąd każda oferta to wielka sensacja w świecie kolekcjonerskim. Sensacja i wysokie ceny.

Egzemplarz, który 6 września pójdzie pod młotek w Londynie to model K6 cabrio z 1935 roku z karoserią przygotowaną przez firmę Carrosserie Brandone z Nicei. Pierwszy właściciel odebrał auto 4 maja 1935 r. Rok później Hispano-Suiza zdobyła Grand Prix d'Honneur w konkursie elegancji na Lazurowym Wybrzeżu.

Auto jeszcze przed II wojną światową zmieniło właściciela, a po wojnie trafiło do USA, gdzie zostało przebudowane (dodano dwa tylne fotele). Hispano-Suiza stała się bardziej funkcjonalna, ale straciła oryginalność. Kolejni właściciele – Sam i Emily Mannowie postanowili poddać je restauracji i przy okazji przywrócić 100-procentową oryginalność, aby wyglądało tak, jak w maju 1935 r. gdy trafiło z fabryki do pierwszego właściciela.

Restaurację auta przeprowadzono w firmie Stone Barn Restorations w New Jersey. Potwierdzeniem wysokiej jakości prac był udział odrestaurowanego klasyka w najbardziej prestiżowym konkursie elegancji w Pebble Beach (Kalifornia), gdzie Hispano-Suiza zdobyła pierwsze miejsce w swojej klasie.

W sierpniu 2013 r. Hispano-Suiza została sprzedana na aukcji w Monterey za 2 miliony 255 tys. dolarów (wówczas ok. 7,2 mln zł). 6 sierpnia 2017 r. nowy właściciel, aby ją mieć w swoim garażu, musi wyłożyć co najmniej równowartość 9 milionów zł. Gdy chętnych będzie wielu, cena być może przekroczy równowartość 10 mln zł.

W galerii kilkanaście zdjęć odrestaurowanej Hispano-Suizy i jedno zdjęcie historyczne, z 1936 r. zrobione podczas konkursu elegancji w Cann.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej