Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Hybrydowe Toyoty: 30 tys. na poskim rynku

4 gru 17 11:13

30 tysięcy samochodów z napędem hybrydowym sprzedała w Polsce Toyota. Pierwsze auto z tym napędem (Prius) pojawiło się na polskim rynku w 2004 r. Zainteresowanie nim było znikome – w 2004 r. Prius znalazł zaledwie 48 nabywców. Przez następne 6 lat, aż do roku 2010 sprzedawano w Polsce po kilkadziesiąt sztuk hybryd rocznie. Przełom nastąpił w roku 2011 – Toyota sprzedała 211 aut z napędem hybrydowym, a w rok później – już 480.

Udostępnij
0
Skomentuj

Ostatnie 5 lat to wielki tryumf napędów hybrydowych na polskim rynku – japońska firma podwajała sprzedaż z roku na rok. W 2016 r. z salonów Toyoty wyjechało 8364 aut hybrydowych, a w ciągu 11 miesięcy 2017 r. – 12 726 szt. Grudzień powinien przynieść powiększenie tej liczby o co najmniej tysiąc.

Najpopularniejsza hybryda Toyoty w Polsce to ekstrawagancki crossover CH-R. W ciągu 11 miesięcy 2017 r. klienci Toyoty kupili 3880 sztuk hybrydowych CH-R-ów.

Na drugim miejscu listy popularności jest hybrydowa Toyota Auris – 3749 szt.

Na trzecim miejscu najpopularniejszych hybryd uplasował się SUV – RAV4 – kupiło go 2716 osób.

W ofercie Toyoty jest 7 hybrydowych modeli: Yaris, Auris, CH-R, Prius, Prius Plug-in, Prius+ oraz RAV4.

Napęd hybrydowy to połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Rozdziałem napędu steruje komputer, w zależności od obciążenia. Hybrydy to rozwiązanie, które najlepiej spawdza się w mieście, w ulicznych korkach – pozwala zaoszczędzić nawet kilka litrów paliwa na 100 km, poza tym jest ekologiczne. Hybrydy Plug-in można ładować w garażu z gniazdka 230 V. Mogą one przejechać na samym prądzie od kilku do kilkunastu km.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej