Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jubileuszowa Łada Vesta

4 paź 16 15:59

Rok po rozpoczęciu produkcji seryjnej wyprodukowano 50 tys. egzemplarz rosyjskiego sedana. Jeszcze w tym roku auto trafi na rynek niemiecki.

Udostępnij
0
Skomentuj

Nowe modele są wielką nadzieją rosyjskiego AutoWAZ-a, który w tym roku świętuje swoje 50-lecie. Także fabryka w Iżewsku ma powody do satysfakcji, gdyż w ostatnich dniach z taśmy zjechał 50 tys. egzemplarz najnowszego sedana Łada Vesta.

Nowy model cieszy się dużym powodzeniem na rynku rosyjskim i z tego powodu fabryka pracuje na pełnych obrotach. Plany przewidują sprzedaż Vesty poza Rosją. W najbliższych tygodniach rozpocznie się promocja tego modelu w Niemczech, gdzie Łada ma wielkie tradycje.

Europejska ekspansja wymusza na producencie odpowiedni standard. Najnowsza wersja Vesty otrzyma boczne poduszki powietrzne oraz zmodyfikowana klimatyzację. W ofercie znajdzie się silnik 1.8 l o mocy 106 KM i maksymalnym momencie obrotowym 148 Nm, który oferowany będzie z pięciobiegową przekładnią manualną lub automatem. Auto sprawdzone zostało w ekstremalnych warunkach klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem temperatur dochodzących do minus 30 stopni.

Nowa rodzina Łady powstała przy ścisłej współpracy z koncernem Renault, ale z uwzględnieniem specyficznych wymagań rosyjskich użytkowników.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej