Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jubileuszowa Łada Vesta

4 paź 16 15:59

Rok po rozpoczęciu produkcji seryjnej wyprodukowano 50 tys. egzemplarz rosyjskiego sedana. Jeszcze w tym roku auto trafi na rynek niemiecki.

Udostępnij
0
Skomentuj

Nowe modele są wielką nadzieją rosyjskiego AutoWAZ-a, który w tym roku świętuje swoje 50-lecie. Także fabryka w Iżewsku ma powody do satysfakcji, gdyż w ostatnich dniach z taśmy zjechał 50 tys. egzemplarz najnowszego sedana Łada Vesta.

Nowy model cieszy się dużym powodzeniem na rynku rosyjskim i z tego powodu fabryka pracuje na pełnych obrotach. Plany przewidują sprzedaż Vesty poza Rosją. W najbliższych tygodniach rozpocznie się promocja tego modelu w Niemczech, gdzie Łada ma wielkie tradycje.

Europejska ekspansja wymusza na producencie odpowiedni standard. Najnowsza wersja Vesty otrzyma boczne poduszki powietrzne oraz zmodyfikowana klimatyzację. W ofercie znajdzie się silnik 1.8 l o mocy 106 KM i maksymalnym momencie obrotowym 148 Nm, który oferowany będzie z pięciobiegową przekładnią manualną lub automatem. Auto sprawdzone zostało w ekstremalnych warunkach klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem temperatur dochodzących do minus 30 stopni.

Nowa rodzina Łady powstała przy ścisłej współpracy z koncernem Renault, ale z uwzględnieniem specyficznych wymagań rosyjskich użytkowników.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej