Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

JVC: druga generacja MirrorLink

18 sty 13 14:21

Telefon można podłączyć do radia. Po co? By korzystać z aplikacji telefonu poprzez radio samochodowe, dzięki systemom takim jak AppLink, MHL, MirrorLink. Właśnie debiutują pierwsze radia JVC o wszechstronnych możliwościach.

Udostępnij
0
Skomentuj

Technologia zaawansowanej współpracy telefonu z samochodem jest dalej rozwijana. Na targach CES w Las Vegas pokazano kolejną generację sprzętu samochodowego z zupełnie nowymi technologiami. Zaczynamy od JVC.

JVC wprowadza dwa modele stacji multimedialnych które dostosowano do zaawansowanej współpracy z telefonami. I to nie tylko Nokii czy Samsunga. Japońska firma skorzystała z aż 3 technologii połączeń, dzięki czemu z zaawansowanej współpracy będą mogli skorzystać użytkownicy innych telefonów. Na rynku amerykańskim nowe radia oznaczono jako KW-NSX600 i KW-NSX700. W Europie zapewne nazewnictwo będzie nieco inne.

AppLink, MHL, MirrorLink

W nowych radiach zastosowano 3 technologie rozszerzonej komunikacji z telefonem: AppLink, MHL, MirrorLink. Nie wszystkie są sobie równe. Jak dotąd największe możliwości korzystania w samochodzie zapewnia AppLink i MirrorLink. Do czego się przydają?

W przypadku MirrorLink póki co współpraca oznacza możliwość podłączenia Samsunga Galaxy S3 a także wybranych modeli Nokia z systemem operacyjnym Symbian (wersje Anna, Belle). Kierowca ma do dyspozycji specjalne menu dostosowane do wygodnego użytku w samochodzie. Do wyboru poprzez ekran radia jest nawigacja w telefonie, kalendarz, dostęp do poczty i wiadomości oraz książki telefonicznej i odtwarzacza muzyki. W Nokii można skorzystać jeszcze z z trybu pełnego dostępu do zawartości telefonu. Można wówczas przeglądać poszczególne pulpity i korzystać niemal ze wszystkich aplikacji w telefonie.

AppLink to zaś rozwiązanie dla użytkowników produktów Apple, czyli przede wszystkim telefonów iPhone czy odtwarzaczy iPod Touch. JVC obiecuje bogatą gamę aplikacji: aż 18 różnorodnych programów. Dzięki nim można korzystać w samochodzie z radia internetowego, nawigacji, systemów informacji o korkach i innych zainstalowanych w telefonie. JVC obiecuje też rozszerzony tryb AppLink, dzięki któremu kierowca ma mieć dostęp do pełnego interfejsu z aplikacjami w telefonie.

Transfer videoNajnowszą z technologii jest MHL. To ciekawe rozwiązanie które zaczynają stosować producenci sprzętu domowego. Dzięki MHL można np. wygodnie podłączać telefon do telewizora. Póki co MHL w JVC oznacza możliwość korzystania z przesyłania filmów video. Telefon zatem będzie służył jako odtwarzacz zapisanych filmów. Pierwsze smartfony z MHL oferują już m.in. HTC, LG, Samsung i Sony.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat

JVC: druga generacja MirrorLink

JVC KW-NSX600 także w odmianie na rynek USA. Odmiana europejska zapewne będzie się różnić jedynie detalami.

JVC: druga generacja MirrorLink (slajd 1 z 1)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego