Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Milionerzy na aukcji w Monterey

10 sie 17 13:05

Kilkadziesiąt aut zabytkowych wystawiono na aukcję w Monterey w Kalifornii. Dwadzieścia z nich to milionerzy – ich ceny wywoławcze przekraczają milion dolarów.

Udostępnij
0
Skomentuj

Monterey w Kalifornii to mekka kolekcjonerów zabytkowych aut. Co roku spotykają się tu w połowie sierpnia na aukcji i konkursie elegancji.

Katalog tegorocznej aukcji wygląda imponująco, ale największą uwagę przyciągają perełki – rzadkie egzemplarze z cenami wywoławczymi przekraczającymi milion dolarów.

Są wśród nich modele Ferrari z lat 50. i 60. – od kilku lat ich ceny szybują w górę i przekraczają dziesiątki milionów dolarów. Jest też kilka Mercedesów – przedwojennych (w tym 540 K) oraz kultowy 300 SL roadster z lat 50. Jest też kilka Bugatti, są przedwojenne Bentleye, powojenne Astrony Martiny.

Największe emocje wzbudza najdroższy na aukcji Aston Martin DBR1 z 1956 r. Jego przewidywana cena to ok. 20 milionów dolarów! Dlaczego tak drogo? Bo to najważniejszy model w historii Aston Martina. Pierwszy egzemplarz z pięciu zbudowanych DBR1 – do ścigania się na torach. Jeździli nim i wygrywali tacy kierowcy, jak Roy Salvadori, Stirling Moss, Jack Brabham i Caroll Shelby. Ten, kto wylicytuje Astona Martina DBR1, dostanie nie tylko auto, ale też całą jego historię.

W galerii zamieszczamy te modele z akcji w Monterey, których ceny przekraczają milion dolarów.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej