Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

MotoClassic 2015: klasyki w zamku Topacz (galeria)

15 sie 15 18:42

Piąta edycja MotoClassic Wrocław zgromadziła ok. 250 klasycznych pojazdów. Zamek Topacz pod Wrocławiem już od 5 lat jest miejscem spotkań miłośników klasycznych pojazdów. Odbywa się tam impreza pod nazwą MotoClassic Wrocław.

Udostępnij
0
Skomentuj

Z całej Polski przyjeżdżają do Topacza posiadacze zabytkowych samochodów (najstarsze mają ponad 100 lat!), motocykli, pojazdów militarnych, mocno reprezentowane są też klasyczne auta z tzw. demoludów.

W piątek 14 sierpnia kilkadziesiąt zabytkowych aut wzięło udział w paradzie z podwrocławskiego Topacza do Wrocławia – taki pokaz to już tradycja tej imprezy.

W sobotę i w niedzielę 15-16 sierpnia wszystkie klasyki dostępne są na terenach należących do zamku (posiadłość ma 38 hektarów).

Najbliżej zamku i prywatnego muzeum motoryzacji ulokowano najstarsze pojazdy. Wśród nich znaleźliśmy pięć perełek ze zbiorów muzeum Jana i Macieja Pedów w Gostynia – wśród nich jedyne w Polsce Bugatti T40 z 1928 roku, Lorraine-Dietrych z 1913 roku oraz 107-letnie REO.

Od 3 lat do pokazu na Zamku Topacz włączono także młodsze samochody – youngtimery. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się polskie konstrukcje: Mikrusy, Syreny, Warszawy.

Na zamkowych błoniach podziwiać też można doskonale utrzymane auta z tzw. demoludów: Skody, Tatry, Moskwicze, Wołgi, Dacie, Trabanty czy Wartburgi.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej