Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Motoclassic Wrocław 2017: 300 klasyków na Zamku Topacz

21 sie 17 17:30

Po raz siódmy miłośnicy klasycznych pojazdów zjechali na Zamek Topacz pod Wrocławiem – wystawiono ponad 300 klasyków z lat 1886-1980.

Udostępnij
0
Skomentuj

Sensacją było wystawienie pięciu przedwojennych modeli Bugatti – sportowych aut, których twórcą jest legendarny Ettore Bugatti. W Polsce jest tylko jedno przedwojenne Bugatti – to model T40 z 1928 r. Pozostałe przyjechały do Topacza z zagranicy. Mogliśmy podziwiać modele z lat 20. i 30. w tym bardzo egzotyczny egzemplarz, który od 1927 przez 70 lat brał udział w wyścigach w Australii, a niedawno trafił do kolekcjonera z Austrii.

Dużym wydarzeniem była też wizyta legendarnego stylisty – Paula Bracqa. To człowiek, który w latach 60. stworzył m.in. Mercedesa Pagodę (W113). Okazją do wizyty był międzynarodowy zlot Mercedesów Pagod, jaki w Topaczu zorganizował polski klub tego modelu. Przyjechało 20 załóg z kilku krajów, a Paul Bracq był honorowym gościem zlotu.

Na głównym dziedzińcu Zamku Topacz tradycyjnie wystawiano auta najstarsze, z lat 1886-1945. Na podzamkowych błoniach znalazło się miejsce dla aut powojennych, klasyków z tzw. demoludów (Polska i kraje socjalistyczne) oraz na obóz wojskowy z okresu II wojny światowej. Obóz zorganizowali kolekcjonerzy pojazdów militarnych – wystawili nie tylko samochody, lecz także motocykle, uzbrojenie, a sami wystąpili w mundurach z epoki. Tę część oblegana była szczególnie przez najmłodszych zwiedzających.

W galerii kilkanaście zdjęć z Motoclassic Wrocław 2017 na Zamku Topacz (18-20 sierpnia 2017).

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej