Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Muzeum motoryzacji na Litwie

8 sie, 09:00

Senovines Technikos Muziejos – tak po litewsku nazywa się prywatne Muzeum Pojazdów Zabytkowych w malutkiej miejscowości Sodeliskiu na północy Litwy. Byliśmy na otwarciu tej placówki.

Udostępnij
0
Skomentuj

Miejscowość malutka, ale Muzeum okazałe. Stworzył je miejscowy kolekcjoner D. Linkevicius, właściciel dużego kombinatu rolniczego, powstałego na bazie dawnego kołchozu.

W Muzeum przeważają samochody wyprodukowane w dawnym ZSRR – są tu Zaporożce z lat 60., Moskwicze z lat 50., 60., i 70., GAZ-y (czyli Wołgi), terenowe „gaziki" w różnych wariantach, reprezentacyjne Czajki. Są też pojazdy przedwojenne, np. Oldsmobile, Studebakery, Fordy T oraz strażacki wóz wyprodukowany przez Mercedesa. Uzupełnieniem kolekcji jest spory zbiór motocykli, motorowerów i rowerów.

Założyciel Muzeum interesuje się także zabytkowymi maszynami rolniczymi – traktorami, lokomobilami, maszynami parowymi do napędu innych maszyn rolniczych, np. młockarni. Zgromadził już kilkadziesiąt sztuk, można się spodziewać, że za kilka lat Muzeum Pojazdów Zabytkowych zostanie rozbudowane.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Muzeum Pojazdów Zabytkowych na Litwie

Muzeum Pojazdów Zabytkowych na Litwie

Muzeum motoryzacji na Litwie (slajd 1 z 29)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego