Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Na drogach pojawiły się nowe znaki. Czy wiesz co oznaczają?

16 maja, 13:48

Nowe znaki zamontowano na drogach i przed mostami północnej i wschodniej polski. Mają kolor żółty, namalowane liczby oraz symbole czołgów i wozów pancernych. Wyjaśniamy, co oznaczają i kogo dotyczą?

Udostępnij
0
Skomentuj

Żółte znaki z namalowanym czołgiem lub pojazdem opancerzonym, które na początku maja pojawiły się przy tunelach i mostach, dotyczą wyłącznie pojazdów wojskowych. Kierowców osobówek i aut ciężarowych nie muszą się do nich stosować. Znaki pojawiły się w związku z międzynarodowymi ćwiczeniami wojskowymi Anakonda-16. Udział w nich wezmą jednostki wojskowe z 24 państw. Akcja potrwa do 17 czerwca, natomiast znaki pozostaną na drogach do 30 czerwca.

Znaki informują o klasie obciążenia mostów i szerokości oraz wysokości tunelu. Dzięki nim jednostki wojskowe wiedzą, czy mogą korzystać z danej przeprawy. W galerii wyjaśniamy, o czym dokładnie informują żółte znaki.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Na drogach pojawiły się nowe znaki. Czy wiesz co oznaczają? (slajd 1 z 6)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego