Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowe Volvo V40 - następny hit?

9 lut, 09:22

Nowa generacja kompaktowego Volvo jest zapowiadana na 2019 rok. Wkrótce potem V4O będzie oferowane jako samochód elektryczny. Oto pierwsze informacje.

Udostępnij
0
Skomentuj

Volvo zabiera się do elektryfikacji swoich modeli. Jednym z pierwszych aut, które będą dostępne z napędem czysto elektrycznym, ma być następna generacja V40. Na przyszły rok Szwedzi zaplanowali premierę nowego kompaktowego modelu, a w 2020 r. pojawi się nie tylko wersja hybrydowa plug-in, lecz także właśnie auto elektryczne o zasięgu 400 km. Oprócz wariantu z dużą baterią szwedzki producent planuje również bazowy model z akumulatorem o mniejszej pojemności.

Podobnie jak oferowany już w salonach sprzedaży kompaktowy SUV XC40, następne V40 skonstruowano na nowej platformie CMA, z której korzysta także siostrzana chińska marka Lynk & Co. Na tej platformie można umieścić konwencjonalne źródła napędu (włącznie z hybrydą mild). Volvo V40 otrzyma zapewne 4-cylindrowe diesle D3 i D4, 3-cylindrowy silnik benzynowy T3 oraz 4-cylindrowe jednostki benzynowe T4 i T5.

Rozstaw osi V40 wzrośnie o ok. 5 cm, do co najmniej 2,7 m, co przełoży się na większą swobodę ruchu na poziomie nóg dla pasażerów tylnej kanapy. Stylistycznie nowe V40 podąży szlakiem wyznaczonym przez dobrze przyjęte przez rynek XC90, zaprojektowane przez Thomasa Ingenlatha, szefa designu marki. Przód nawiązuje także do studyjnego modelu 40.2, zaprezentowanego w 2016 r. Cechą szczególną jest tu obejmujący całą szerokość auta wąski wlot powietrza, łączący reflektory przeciwmgielne.

Naszym zdaniem

Kolejne wydanie V40 będzie pierwszym powstałym w całości pod chińskimi rządami. Przewidujemy, że tak jak w przypadku poprzednich aut z konsekwentnie zmienianej palety modeli, kompaktowe Volvo zostanie ciepło przyjęte przez rynek.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Avarvarii / Auto Bild

Nowe Volvo V40 - wizualizacja

Nasze wizualizacje pokazują, jak z dużym prawdopodobieństwem będzie wyglądało nowe V40. Charakterystyczne detale: przednie światła z motywem młota Thora, skomplikowany kształt tylnych lamp.

Foto: Avarvarii / Auto Bild

Foto: Auto Bild

Foto: Auto Bild

Foto: Auto Bild

Nowe Volvo V40 - następny hit? (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego