Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Opona jak skóra rekina: deszczowa Uniroyal RainSport 3

18 mar 14 16:07

Jak skutecznie odprowadzić duże ilości wody spod opony w czasie jazdy po mokrej nawierzchni? Trzeba zaprojektować bieżnik wzorowany na... skórze rekina.

Udostępnij
0
Skomentuj

Co ma wspólnego opona z rekinem? Bardzo wiele - okazuje się, że kształt bieżnika opony powinien być zbliżony do struktury skóry rekina. Dlaczego? Bo rekin ma taką skórę, która stawia bardzo mały opór w wodzie, pozwalając temu drapieżnikowi bardzo szybko pływać.

Wykorzystali to konstruktorzy firmy oponiarskiej Uniroyal i opracowali letnią oponę „deszczową" RainSport 3 z bieżnikiem wzorowanym na skórze rekina.

Dzięki temu ta asymetryczna opona nie tylko bardzo dobrze odprowadza duże ilości wody, lecz także pozwala na szybką i bezpieczną jazdę zarówno na prostej, jak i na zakrętach.

Poza zwiększeniem odporności na aquaplaning asymetryczny „rekini" bieżnik Uniroyal RainSport 3 pozwolił na zmniejszenie oporów toczenia, zmniejszenie hałasu oraz skrócenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni (klasa A).

Najnowsza „deszczowa" opona Uniroyal oferowana będzie w 106 rozmiarach, od 14 do 21 cali oraz z profilami od 30 do 55. Klasy prędkości nowej opony to: H - do 210 km/h, V - do 240 km/h oraz Y - do 300 km/h.

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat

Opona jak skóra rekina: Uniroyal RainSport 3

Uniroyal RainSport 3 - ochrona przed aquaplaningiem, zapewnia też dobre prowadzenie na prostej i w zakrętach na mokrej nawierzchni

Foto: Auto Świat

Opona jak skóra rekina: deszczowa Uniroyal RainSport 3 (slajd 1 z 2)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego