Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Najstarsze klasyki walczyły na trasie – Rajd Nowodworski

27 maja, 15:58

Stuletnie klasyki też się ścigają. Mogliśmy je obserwować w Nowym Dworze i okolicach, gdzie tradycyjnie spotykają się co roku pod koniec maja.

Udostępnij
0
Skomentuj

Tym razem na starcie stawiło się 5 aut mających ponad 100 lat i ponad 20 liczących sobie kilkadziesiąt lat. Najmłodszy uczestnik – wojskowy Dodge wyprodukowany został w 1942 r., a więc ma już 76 lat.

Nestorem wśród 100-latków był amerykański Rumbler z 1903 roku polskiego kolekcjonera Marka Sankowskiego. Auto ma 115 lat, ale trzyma się dzielnie, dwukrotnie stawało na trasie wyścigu Londyn-Brughton i dojeżdżało do mety.

Wśród aut-gości z zagranicy najdostojniej prezentowały się Fiat 521 z 1924 roku – przyjechał z Czech oraz Steyer 220 z 1939 r. – przyjechał z Litwy.

W Rajdzie Nowodworskim biorą udział najstarsze klasyki – wyprodukowane do 1945 roku. Z aut europejskich pięknie prezentowały się dwa Mercedesy: 230 cabrio z 1939 roku i limuzyna z 1937 roku. Dojechały także Ople z lat 30., Fiaty, DKW, BMW, Citroeny, Peugeoty, Aero (czeska marka). Wśród najstarszych przeważały konstrukcje amerykańskie: Fordy T, Dodge'y, Oaklandy, był też Brush z 1911 roku i Franklin z 1919.

W galerii kilkanaście najstarszych klasyków z Rajdu Nowodworskiego

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej