Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Używane maluchy z silnikami 1.0 za 10 tys. zł

12 gru 14 15:28

Litrowy silnik w małolitrażowym samochodzie to częsty widok. Tym razem skupiamy się na autach, które są na rynku blisko 10 lat i kosztują ok. 10 tys. zł.

Udostępnij
0
Skomentuj

Zakup małego auta z silnikiem o pojemności 1000 ccm ma wiele zalet. Można liczyć m.in. na niskie spalanie, atrakcyjną cenę ubezpieczenia, korzystną relację ceny do wieku i tanie części zamienne. Czyżby więc same pozytywy? Nie do końca.

Auta małe nie są wieczne!

Trzeba pamiętać, że samochody małolitrażowe nie są projektowane z myślą o dużych przebiegach. To typowe mieszczuchy, które mają zapewnić ekonomiczną podróż na krótkich odcinkach dróg, a następnie wepchnąć się w niewielkie miejsce parkingowe.

Maluchy to także niski komfort jazdy, częste braki w wyposażeniu oraz oszczędności materiałowe (szeroko rozumiane). Odzwierciedla to m.in. ich cena w salonie – małe auta kupicie najtaniej! Nie należy się więc dziwić temu, że wraz z wiekiem liczba usterek (zarówno drobnych, jak i poważnych) będzie rosła.

Przebiegi rzędu 200-300 tys. km w przypadku wielu maluchów nie są może granicą ich trwałości, ale często odciskają piętno na kondycji wielu podzespołów. Mimo to, w obliczu zalet wymienionych na początku, popyt na samochody małolitrażowe jest dość duży.

Które auto warto kupić?

Wytypowaliśmy 6 popularnych samochodów (zarówno z segmentu A, jak i B) z benzynowymi silnikami o pojemności 1000 ccm. Oczywiście, niektóre z nich mają 998 ccm, inne 999 ccm, ale generalnie: jeśli po zaokrągleniu silnik miał litr pojemności (bądź oznaczano go 1.0 w ofercie handlowej), znajdował się w kręgu naszych zainteresowań.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Archiwum / Auto Świat

Toyota Yaris

Toyota Yaris 1.0 z 2003 r. – 10 100 zł

Nasza faworytka! Jeszcze 2-3 lata temu znalezienie zadbanej Toyoty Yaris I za ok. 10 tys. zł było problematyczne. Dziś nie stanowi to większego kłopotu. Co więcej, ciekawych ofert jest sporo, a samo auto mimo upływu lat nadal pozostaje warte uwagi. Owszem, zdarzają się niedomagania skrzyni biegów (hałasują łożyska), niekiedy trzeba też wymienić sprzęgło i coraz częściej występują problemy z korozją, jednak ogólny stan mechaniki wielu aut jest więcej niż zadowalający, a 68-konny silnik 1.0 (z systemem VVT-i) należy do jednostek: efektywnych (Yaris „setkę” osiąga w nieco ponad 12 s!), oszczędnych (średnie spalanie poniżej 6 l/100 km) i naprawdę trwałych.

Foto: Archiwum / Auto Świat

Foto: Auto Bild / Auto Bild

Foto: Archiwum / Auto Świat

Foto: Auto Bild / Auto Bild

Foto: Archiwum / Auto Świat

Używane maluchy z silnikami 1.0 za 10 tys. zł (slajd 1 z 6)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego