Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Walka na decybele. Ranking aut najcichszych oraz tych najbardziej hałaśliwych

1 lip 14 00:00

Nie ma chyba kierowcy, któremu nie przeszkadza, jeżeli w samochodzie ciągle coś wyje, huczy, albo stuka. Na podstawie redakcyjnych tekstów sporządziliśmy więc ranking aut najcichszych oraz tych najbardziej hałaśliwych

Udostępnij
0
Skomentuj

Osoby spędzające w samochodzie dużo czasu na pewno docenią ciszę panującą w jego wnętrzu. Podczas długich autostradowych wojaży uciążliwy może być nie tylko gadatliwy pasażer, czy ciągle wiercące się dziecko.

Tajemnicze dźwięki z układu wydechowego, szumy powietrza opływającego nadwozie, czy stukające zawieszenie mogą zepsuć nawet najlepiej zapowiadająca się wyprawę. Obecnie, dzięki nowoczesnym materiałom wygłuszającym i dopracowanej aerodynamice, nawet w samochodach miejskich jest ciszej niż w autach starych.

Nasz test wykazał jednak, że poziom hałasu we wnętrzu poszczególnych samochodów różni się, i to znacznie. Które auta są najcichsze, a w których jest najgłośniej? Odpowiedzi na to pytanie udzieli nasz ranking.

Pomiary przeprowadziliśmy w następujący sposób: hałas we wnętrzu mierzyliśmy przy prędkości 50, 100 i 130 km/h na czwartym, piątym oraz szóstym biegu (skrzynie automatyczne: pozycja D). Samochody miały zamknięte drzwi i okna. Nadmuch powietrza oraz radio zostały wyłączone. Aby zredukować wpływ szumów otoczenia na wyniki, pomiary przeprowadziliśmy dwukrotnie. Ranking stworzyliśmy na podstawie wyników uzyskanych przy prędkości 130 km/h.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej