Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Zasięg diesla na pełnym baku

7 sty 15 12:10

Diesle kojarzą się większości użytkowników z niskim spalaniem. A małe spalanie powinno oznaczać duży zasięg. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Sprawdzamy ile na pełnym baku według danych producenta, przejadą samochody z naszego zestawienia.

Udostępnij
0
Skomentuj

Do porównania wzięliśmy samochody z kategorii "małe". Niska masa własna w połączeniu z silnikiem diesla powinny dać bardzo dobre efekty. Tym razem cięzko było dobrać takie same pojemności silników, gdyż niektórzy producenci mają w ofercie tylko jeden silnik diesla. Aby zestawienie było jak najbardziej wiarygodne, tu gdzie nie udało się porównać takich samych pojemności silników, staraliśmy się aby ich moc była zblizona.

Tak więc kto wygrał to porównanie i osiagnął wynik ponad 1400 km na jednym baku, a kto znalazł się na drugim końcu z wynikiem trochę ponad 1000 km? W naszym zestawieniu zabrakło kilku producentów, ponieważ nie mają oni w swojej ofercie silników diesla.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej