Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Stado Mustangów na Placu Defilad

22 kwi, 15:45

Ten sportowy model Forda jest wielką legendą, która rozpoczęła się w  1964 roku. Pierwszym egzemplarzem był biały kabriolet, który z taśmy produkcyjnej w Dearborn zjechał 9 marca 1964 roku.

Udostępnij
0
Skomentuj

Już w założeniu amerykański samochód sportowy miał być adresowany przede wszystkim dla młodych użytkowników. Stąd też symbolem wolności i mocy stał się mustang – dziki koń z amerykańskiej prerii. Ale także John Najjar, projektant tego auta był wielkim fanem myśliwca P-51 Mustang, który zasłynął podczas II wojny światowej. Nikt tej nazwy nie kwestionował, a jego logo został galopujący koń.

Już w dniu premiery Mustang zawojował świat, a dilerzy przyjęli 22 tys. zamówień. W ciągu pierwszych czterech miesięcy produkcji sprzedano aż 100 tys. aut.

Ford Mustang pojawił się w wielu znanych filmach, teledyskach i grach komputerowych, a zapewne jedną z najbardziej znanych ról jest udział w filmie Bullit, gdzie za jego kierownicą zasiadł znany amerykański aktor Steve McQueen.

Wielka popularność Mustanga potwierdził także warszawski zlot. Na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki zaparkowało prawie 300 Fordów Mustangów wszystkich generacji. Przyjechali nie tylko polscy właściciele, ale także wiele załóg zagranicznych z liczną ekipą z Francji. Było co podziwiać, o czym możemy przekonać w naszej galerii.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej