Wybierz samochód

Abarth Punto Evo

Abarth Punto Evo

Abarth Punto Evo to sportowy odpowiednik kompaktowego Punto Evo. Auto pojawiło się w 2010 roku, jako następca Abartha Grande Punto (pierwszego modelu Abartha po jego reaktywacji).

Zwykły Punto Evo, po bliskim spotkaniu ze „skorpionem” przerodził się w szybkiego i zwinnego hot-hatcha. 3-drzwiowy hatchback wyróżnia się sportowymi elementami na zewnątrz, tj. poszerzone nadkola, obniżone zawieszenie, zmodyfikowane zderzaki i atrapa chodnicy, większe felgi, skromną lotkę i rzecz jasna znaczek Abartha. W środku można spotkać sportowe, wyprofilowane fotele, inną kierownicę oraz liczne szczegóły przypominające nam o tym, iż nie jest to zwykły Fiat.

Mechanicznie natomiast, samochód otrzymał bardziej skuteczne hamulce od Brembo, przeprojektowany układ wydechowy z podwójną końcówką oraz twardsze i sztywniejsze zawieszenie (które niestety działa na niekorzyść pasażerów podczas spokojnej jazdy). Najważniejsze jednak znajduje się pod maską.

Do napędu Punto Evo służy turbodoładowany, 1,4-litrowy silnik benzynowy T-Jet generujący 165 KM. Moc na przednie koła była przenoszona za pomocą 6-biegowej przekładni manualnej. Gdy ktoś potrzebował więcej emocji, mógł domówić pakiet „essesse”, który dodawał pojazdowi 15 KM, jeszcze niższe i sztywniejsze zawieszenie oraz wydajniejsze hamulce.

Produkcja Abartha Punto Evo została zakończona w 2012 roku.

Abarth Punto Evo - generacje

Abarth Punto Evo (2010&nbsp-&nbsp2012)

Abarth Punto Evo (2010 - 2012)

Abarth Punto Evo - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!