Na posiedzeniu w Paryżu Grupa Strategiczna F1 wprowadziła kilka zmian w regulaminie mistrzostw świata Formuły 1. Od przyszłego sezonu ostatni wyścig będzie podwójnie punktowany. Zwycięzca Grand Prix Abu Zabi 2014 zamiast 25 otrzyma 50 punktów. Dotyczy to zarówno klasyfikacji kierowców, jak i producentów. Tę decyzję podjęto, aby zapewnić walkę do końca sezonu”. Wiele osób uważa tę decyzję za absurdalną. Tak też wyraża się o niej Sebastian Vettel. Ten przepis dotknąlby go już w poprzednim sezonie. W roku 2012 to nie Niemiec zostałby mistrzem świata, a Fernando Alonso.

W przyszłym sezonie kierowcy Formuły 1 otrzymają stałe numery startowe, które będą im towarzyszyć przez całą karierę w mistrzostwach świata. Aktualnemu mistrzowi przypadnie jedynka – o ile ją zechce. Pozostali mogą wybrać numer od 2 do 99. Jeżeli kilku zawodników wybierze ten sam numer, przyznany zostanie on temu, który został wyżej sklasyfikowany w poprzednich mistrzostwach.

Władze F1 uzgodniły także wprowadzenie limitu budżetu w Formule 1 od sezonu 2015. W tym celu zostanie powołana specjalna grupa, utworzona z przedstawicieli FIA, posiadacza praw komercyjnych i członków zespołów, która opracuje regulamin kontroli wydatków.