"Veloce" znaczy po włosku "szybka". Po raz pierwszy oficjalnie użyto tę nazwę w 1956 roku w odniesieniu do ówczesnej Giulietty.

Auto w specjalnej serii z zewnątrz wyróznia się: reflektorami z ciemnym wkładem, tytanowym wykończeniem lusterek zewnętrznych, chromowanymi klamka mi drzwi przednich, 17-calowymi felgami we wzorze Sportiva oraz napisem "Veloce" na błotnikach.

Na specjalne zamówienie można dodatkowo zindywidualizować Giuliettę Veloce, zamawiając matowy dach w kolorze szarym lub czarnym błyszczącym, który kontrastuje z lakierem nadwozia.

Sportowy charakter panuje także we wnętrzu. W ciemnej kabinie wyróżnia się tytanowe wykończenie centralnego elementu deski rozdzielczej, tunelu środkowego i nakładek na drzwi. Kierownica jest wykończona skórą z czerwonymi przeszyciami, natomiast fotele są obite nową czarno-czerwoną tkaniną „Competizione" z kontrastowymi przeszyciami.

Alfa Romeo Giulietta Veloce jest jest dostępna z trzema silnikami do wyboru: benzynowym 1.4 TB 120 KM oraz dwoma wysokoprężnymi 1.6 JTDM 105 KM i 2.0 JTDM 140 KM. W benzynowej wersji auto kosztuje od 75 900 zł.

Wyjątkowa Alfa Romeo Giulietta Veloce Foto: Auto Świat
Wyjątkowa Alfa Romeo Giulietta Veloce