W 2007 roku Ford sprzedał markę Aston Martin za 475 mln funtów angielskich. Kupiło ja konsorcjum kierowane przez Davida Richardsa, właściciela brytyjskiej firmy związanej z motosportem – Prodrive i utworzone z funduszem inwestycyjnym z Kuwejtu o nazwie Incest Dar oraz bankierem Johnem Singersem. Od tego momentu Aston Martin zwiększył sprzedaż i wprowadził na rynek nowe modele samochodów.

Jednak do dalszego rozwoju niezbędne są inwestycje, które wyceniono na 590 mln euro. Taka kwota nie dysponowali dotychczasowi właściciele i stąd zapadła decyzja o dokooptowaniu do spółki byłych właścicieli motocyklowej marki Ducati. Jak pamiętamy, włoski Investindustrial dysponuje wolnymi środkami ze sprzedaży Ducati, które Audi kupiło za 834 mln euro. Włosi są także właścicielami brytyjskiej marki outdoorowej Karrimor, włoskiego parku Gardaland oraz spółki satelitarnej Eutelsat.

Aston Martin jest w chwili obecnej jedyną znana marką luksusowych samochodów, która nie należy do żadnego dużego koncernu motoryzacyjnego.