Producent opublikował już pierwsze oficjalne zdjęcia. Przyznać trzeba iż odmłodzony Chevrolet Cruze prezentuje się atrakcyjnie i zapewne europejscy miłośnicy tej marki będą zawiedzeni, że to auto będzie dostępne na innych kontynentach.

Najbardziej widoczne są zmiany w przedniej dolnej części pojazdu. Nowy jest przedni zderzak oraz kształt atrapy wlotu powietrza. Obecnie przednia część upodobniła się do modelu Malibu. Zamiany dotyczą jedynie wersji amerykańskiej, które będzie różnić się od drugiej generacji o przeznaczeniu globalnym.

Nadal do napędu oferowane będą czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne. Benzynowe o pojemności 1.8 l i mocy 140 KM oraz 1.4 z turbodoładowaniem o mocy 140 KM. Dwulitrowy turbodiesel ma moc 152 KM.

Zmodernizowany Chevrolet Cruze na rynku amerykańskim pojawi się jesienią. Natomiast auto już nie znajdzie się w europejskiej ofercie, gdyż marka w 2016 roku zapowiedziała wycofanie się z tego rynku. Od momentu premiery w 2009 roku Chevrolet Cruze w trzech wersjach nadwozia sprzedany został w liczbie ponad 2,5 mln egzemplarzy, co można uznać za sukces rynkowy.