Podczas uroczystej ceremnoii zielone światło do rozpoczęcia produkcji dali: Martin Winterkon – prezes zarządu Volkswagen Group, Rupert Sadler – prezes zarządu Audi Group oraz premier Węgier Wiktor Orban.

W ciągu dwóch lat Audi zbudowało kompletny zakład produkcyjny z tłocznią, zakładem budowy nadwozi, lakiernią i liniami montażowymi. Nowa inwestycja kosztowała ponad 900 mln euro. W rezultacie zatrudniono dodatkowe 2,1 tys. pracowników – w sumie pracuje tu ponad 9 tys. osób. W przyszłości Audi planuje produkować w Gyor 125 tys. samochodów rocznie.

W tym roku Audi Hungaria obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia. Spółka, powstała w 1993 roku, stała się jednym z największych producentów silników na świecie, dostarczajacym jednostki napędowe do aut Grupy Volkswagena. W 1998 roku obok produkcji silników rozpoczęto na Węgrzech montaż Audi TT, a w późniejszym czasie również: Audi TT Coupe i Cabriolet, A3 Cabriolet i RS 3 Sportback. Teraz do tej grupy dołączyło nowe A3 Sedan, które będzie pierwszym Audi w całości produkowanym na Węgrzech.

Sprzedaż Audi A3 Sedan w Europie rozpocznie się jesienią tego roku.