Najmocniejsza „czwórka" Audi dostępna będzie wiosną 2014 r. Występuje tylko w odmianie kombi (Avant) i w kolorze niebieskim. Kolor nadwozia to nawiązanie do pierwszego modelu RS2, jaki Audi zaprezentowało w 1994 roku.

Jak we wszystkich wersjach RS, również w RS4 Avant pracuje najmocniejszy w danej klasie silnik V8, 4.2 o mocy 450 KM. Osiągi RS-czwórki są imponujące: prędkość maksymalna (ograniczona elektronicznie) to 280 km/h, a przyspieszenie od zera do 100 km/h trwa zaledwie 4,7 sekundy.

RS4 Avant Nogaro selection wyposażone jest w skrzynię automatyczną S tronic DSG. To 7-stopniowa przekładnia dwusprzęgłowa, zapewniająca błyskawiczną i nieodczuwalną zmianę biegów.

Wszystkie wersje RS wyposażane są także w napęd na 4 koła (quattro). Podczas normalnej jazdy moment napędowy rozdzielany jest między przednią a tylną osią w proporcjach 40:60. W zależności od warunków jazdy może być to zmieniane, na przód maksymalnie może zostać skierowane 70 proc. mocy, a na tył - maks. 85 proc.

W seryjnym wyposażeniu RS-czwórki jest też system wyboru dynamiki jazdy - Audi drive select. Można wybrać jeden z trzech trybów: Comfort, Auto i Dynamic. W opcji będzie można zamówić dynamiczny układ kierowniczy, zmieniający przełożenie układu kierowniczego w zależności od prędkości samochodu oraz sportowe podwozie RS plus z systemem dynamicznej kontroli jazdy - wytłumiającym ruchy pionowe i poziome nadwozia podczas dynamicznej jazdy na zakrętach.

Z zewnątrz RS-czwórka w limitowanej wersji Nogaro selection wyróżnia się, oprócz niebieskiego nadwozia, także 20-calowymi felgami (opony w rozmiarze 265/30), czerwonymi zaciskami hamulcowymi (w przypadku tarcz ceramicznych zaciski pomalowane są na żółto).

Wnętrze RS4 Nogaro selection jest utrzymane w czarnej tonacji.

Ile kosztuje Audi RS4 w limitowanej wersji? Firma nie podaje ceny, zwykła wersja RS4 Avant kosztuje od 364 800 zł. Można szacować, że wersja limitowana będzie o kilkanaście tys. zł droższa, a doposażenie jej w dodatki z listy opcji to wydatek co najmniej kilkudziesięciu tys. zł. Tak więc w bogatej wersji Audi RS4 Avant Nogaro selection może kosztować nawet pół miliona złotych.

ZOBACZ WIĘCEJ: