Rzeczywiście wstąpienie naszego kraju do Unii zdecydowanie zmniejszyło listę formalności, jakich musimy dopełnić przed wyjazdem. Nie wolno jednak uśpić czujności – każdy z krajów unijnych ma nieco inne przepisy drogowe, poza tym nie wszystkie państwa europejskie należą do wspólnoty. Za to kary w wielu przypadkach przyprawić mogą o zawrót głowy.

Właśnie dlatego po raz kolejny przygotowaliśmy "Poradnik zmotoryzowanego turysty", przeznaczony dla wszystkich, wybierających się na podbój Starego Kontynentu własnym autem. Zawarliśmy w nim szczegółowe informacje na temat przepisów drogowych panujących w 32 krajach. Dowiecie się jakie są prędkości dopuszczalne dla auta osobowego oraz z przyczepą, poznacie przykładowe stawki mandatów oraz dopuszczalną zawartość alkoholu we krwi kierowcy.

Poza tym piszemy o sposobach i wysokościach opłat za korzystanie z dróg w danym państwie i podpowiadamy, jak najlepiej do niego dotrzeć. Dzięki lekturze dodatku dowiecie się, za co można trafić do więzienia w Chorwacji, dlaczego lepiej nie przekraczać prędkości w Danii i jaką grzywnę możecie otrzymać w Szwajcarii. Średnie ceny paliw pozwolą zaplanować tankowania tak, by trochę zaoszczędzić i więcej pieniędzy przeznaczyć na wypoczynek. Pamiętajmy, że przez drobną nieuwagę można stracić majątek!

Wydanie specjalne „Autem po Europie. Praktyczny poradnik dla kierowców” jest dołączone do najnowszego numeru tygodnika „Auto Świat”. Ruszaj z nami na wakacje!

Foto: Auto Świat
Autem po Europie. Praktyczny poradnik dla kierowców