Autonomiczne pojazdy wchodzą w kolejną fazę rozwoju. Po serii testów na zamkniętych, wyłączonych z ruchu terenach, Google wypuści w niedalekiej przyszłości aż 150 samodzielnie jeżdżących aut na drogi i ulice Kalifornii. Produventem samochodów będzie firma Roush spod Detroit. Wśród partnerów i poddostawców Rousha są takie firmy jak  Continental , Bosch i ZF.

Pierwsze z testowych aut przeznaczonych do ruchu na drogach publicznych pojawią się na ulicach wiosną, o czym pracownicy Google’a informowali na blogu jeszcze przed świąteczną przerwą: „Spędzamy ferie na objeżdżaniu tras dla naszej floty w północnej Kalifornii, mamy nadzieje spotkać się na nich z Wami już niedługo.

Nasze dodatkowe oprogramowanie będzie zapewniało bezpieczeństwo naszych testów”.Pierwszy prototyp swojego autonomicznego pojazdu, bez pedałów i kierownicy, został zaprezentowany w maju 2014 r.

Obecnie Google przygotował już wersję pojazdu, która może być testowana w ruchu ulicznym – posiadającą wszystkie klasyczne elementy samochodu, umożliwiające prowadzącemu testerowi przejąć kontrolę nad pojazdem. Google zapowiada, że będzie gotowy na wprowadzenie auta na rynek za 5 lat. Podobne plany sprzedażowe mają koncerny samochodowe (m.in. Audi i Daimler). Google zapewnia, że jest otwarty na współpracę, ale na razie na ten apel odpowiedzieli jedynie poddostawcy przemysłu motoryzacyjnego.