Pierwszy numer tygodnika Auto Świat ukazał się w marcu 1995 roku, a dzisiaj jego logo ma aż siedem publikacji.

Nie było nam trudno znaleźć liczbę 1000 w kontekście samochodowym. Proszę bardzo: zupełnie nowe Bugatti Chiron ma 1000 kW mocy. Publikujemy pierwsze zdjęcia tego superauta, na które już czekają nabywcy. Dwa sportowe samochody – McLaren 650S i Nissan GT-R – testowane na torze łącznie mają moc 1200 KM.

Tysiąc tysięcy złotych (1 mln) kosztuje Ferrari California T w warszawskim salonie tej marki. Mieliśmy okazję przetestować ten niezwykły samochód. Schodzimy jednak na ziemię.

Chcieliśmy kupić samochód używany za 1000 złotych. Nie było to takie łatwe. Ciekawsze oferty, a więc takie, które jeszcze nadawały się do jazdy, znikały jak świeże bułki. Nie interesowały nas graty na części, a takich jest zatrzęsienie. Całkiem niedrogo można natomiast kupić kilkuletnie małolitrażowe auto z silnikiem o pojemności 1000 ccm.

Za 10 000 złotych można stać się właścicielem naprawdę dobrego, zwrotnego i oszczędnego malucha. 1000 złotych w kieszeni pozwoli też dokupić sporo akcesoriów do naszego samochodu. Od listewki do Jaguara po całkiem wiele rzeczy do tańszych modeli. A my, nim się obejrzeliśmy, mamy za sobą 1000 wydań Auto Świata.

Foto: ACZ / Auto Świat

Gorąco dziękujemy za wierność i jak co tydzień – zapraszamy do lektury!