To dobre wiadomości dla kierowców. Niektórzy analitycy rynku przewidują, że trend spadkowy będzie się utrzymywał, gdyż w USA znacznie wzrosło wydobycie paliw z łupków. Inni natomiast są zdania, że taka sytuacja nie potrwa długo.

Na Wschodzie nadal trwa konflikt, a Rosja również jest ważnym eksporterem paliw. Nałożone na nią sankcje mogą spowodować zmniejszenie wydobycia i podwyżkę cen ropy naftowej. Ilu ekspertów, tyle opinii, ale na razie możemy tankować sporo taniej i oby tak dalej. Tego byśmy sobie życzyli, gdyż i tak za przeciętną pensję Polacy mogą kupić o wiele mniej paliwa niż mieszkańcy bogatszych krajów Europy. Mimo że ceny benzyny należą u nas do najtańszych, to w naszych budżetach domowych są one poważnym obciążeniem.

Mniej odczuwają to np. Niemcy, Francuzi czy Holendrzy. Siła nabywcza ich przeciętnych pensji jest znacznie wyższa niż nasza, nie tylko jeśli chodzi o paliwa. U nas pensje rosną podobno znacznie szybciej niż na Zachodzie. Czekamy, aż się zrównają.

Foto: ACZ / Auto Świat
Auto Świat 39/2014

Przypominamy, że w każdym wydaniu Auto Świata w dziale Porady do Waszej dyspozycji oddajemy niespełna 2 strony tygodnika, na których nasi eksperci udzielają odpowiedzi na wszystkie motoryzacyjne pytania od Czytelników. Zapraszamy!

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już ponad 81 tys. fanów. Ich liczba rośnie z dnia na dzień. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy. Polecamy!