W wielu rejonach Polski częstą obietnicą była również likwidacja straży miejskich. Ta instytucja nie należy do najbardziej lubianych przez Polaków, zwłaszcza przez kierowców.

Akurat w czasie kampanii wyborczej Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, w którym ostro skrytykowała działania strażników miejskich. Opinia NIK zgadza się z powszechnym odczuciem kierowców i nie tylko.

Okazało się bowiem, że straż miejska zdecydowaną większość swoich działań adresuje do kierowców. Poluje z radarami na przekraczających prędkość, odwozi źle zaparkowane samochody na bardzo kosztowne parkingi, nakłada mandaty za inne wykroczenia. Celem tych działań jest przede wszystkim łupienie kierowców i zasilanie lokalnych budżetów. Ciekawe zatem, w ilu miastach i gminach w Polsce po wyborach straże zakończą swoją działalność. Czekamy na pierwsze decyzje.

Foto: ACZ / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już 90 tys. fanów. Ich liczba rośnie z dnia na dzień. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.

Życzymy miłej lektury!