W czasie targów samochodowych we Frankfurcie Johann Jungwirth odpowiedzialny za cyfrową strategię koncernu potwierdził, że do 2021 r w kilku miastach na świecie Volkswagen zamierza wprowadzić do publicznego transportu nową usługę. Będzie to sieć aut autonomicznych, które można wynajmować na konkretną trasę przejazdu (car-sharing).

Wszystko będzie możliwe dzięki planowanym zmianom w przepisach dotyczących ruchu drogowego. Na pierwszy rzut mają pójść takie kraje jak Dubaj, Singapur, czy Chiny.

Volkswagen potwierdził, że plany autonomicznych samochodów obejmują nie tylko miejskie auta, ale również luksusowe pojazdy przeznaczone do pokonywania długich dystansów oraz ciężarówki.

Jeśli Volkswagen, który jest obecnie najbardziej wszechstronny spośród wszystkich koncernów samochodowych zapowiada, że od ery autonomicznych samochodów dzieli nas okres jedynie kilka lat to oznacza, że inżynierowie już wiedzą jak rozwiązać problemy odpowiedzialności i wyeliminować większość zagrożeń jakie niesie ze sobą nowa forma transportu.

Oczywiście uwielbiamy prowadzić samochody, ale w codziennych miejskich korkach ta przyjemność staje się wątpliwa. A korzyści z wprowadzenia samochodów, które potrafią same się przemieszczać jest mnóstwo. Co sądzicie o takiej przyszłości motoryzacji?