Pierwszą imprezę z cyklu Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych rozegrano w zeszłym roku. Jej pierwowzorem była KJST (Konkursowa Jazda Samochodem Terenowym). Pucharowe zawody mają wspólną trasę i obsługę sędziowską z RMPST. Wymagania sprzętowe są mniejsze, odcinki specjalne krótsze i nie potrzeba licencji sportowej.

Pucharowicze skute-czniejsi od mistrzów.

Obsada pierwszej rundy okazała się bardzo silna. Na starcie stanęło 19 aut znanych nie tylko z imprez szybkościowych, ale także przeprawowych. Uczestnicy rywalizowali w dwóch klasach: Grupa 1 (odpowiednik T1 w RMPST) i Grupa 2 (odpowiednik T2). Rywalizacja na trasie okazała się bardzo ostra, a liderzy zmieniali się wielokrotnie. Podobnie jak mistrzów, awarie i przygody nękały pucharowiczów, ale w tej stawce ukończyło więcej uczestników, bo aż 14 z 19 ekip. Na trasie brylowali: Antończak, Gadomski i Matkowski, ale ich kłopoty wykorzystał Jasiewicz, wygrywając w sobotę.

W niedzielę klasyfikacja wywróciła się i zwycięzcą rajdu został Dominik Bugajski z Grupy 1. Druga lokata przypadła Krzysztofowi Michrowskiemu (+15 min 57 s), trzecia Zbigniewowi Jasiewiczowi (19 min 34 s). W tym sezonie zapowiedziano pięć rund pucharowych.