Już w 2012 roku Bentley podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Paryżu poinformował o zamiarze powrotu do wielkich wyścigów. To także powrót do wielkich tradycji, bowiem Brytyjczycy mają na swoim koncie sześć zwycięstw w Le Mans, z czego cztery w latach 1927-1931. Upamiętnieniem tych sukcesów są nazwy modeli Arnage i Mulsanne.

Najnowszy samochód wyścigowy marki Bentley zaprezentowany został podczas Goodwood Festiwal of Speed. Jego masa własna to tylko 1300 kg, a więc aż o 1000 kg mniej od wersji drogowej.Z wnętrza zniknęły luksusowe elementy, a zastąpiono je typowym wyposażeniem sportowym. Zamiast klasycznej przekładni automatycznej wyścigowy Bentley Continental GT3 ma sekwencyjna przekładnię Xtrac. Przy przygotowaniu tego auta pomagali specjaliści z M-Sport, którzy przygotowują samochody rajdowe dla Forda.

Do napędu zastosowano silnik benzynowy o pojemności skokowej 4.0 l V8 twin-turbo o mocy 600 KM z jednostką sterującą Cosworth. Jednak moc silnika może być mniejsza, jeżeli będą wymagały tego przepisy.

Bentley po otrzymaniu homologacji zamierza wystawić swój zespół w prestiżowy wyścigach w sezonie 2014.