Nie jest tajemnicą, że niemiecki koncern przygotowuje duży SUV marki Bentley. Jego wersja koncepcyjna miała premierę podczas ubiegłorocznego salonu samochodowego w Genewie pod nazwą Bentley EXP 9 F (Falcon).

Wersja produkcyjna powstanie na identycznej platformie jak Volkswagen Touareg, Audi Q7 i Porsche Cayenne. Jak wiadomo te trzy modele produkowane są w zakładzie Volkswagen Bratysława. Z tego względu najbardziej ekonomicznym dla producenta rozwiązaniem jest dołączenie jeszcze kolejnego, w pewnym sensie bliźniaczego modelu.

Jednak ze względu na swoją specyfikę Bentley będzie produkowany w dwóch zakładach. W Bratysławie zostanie zmontowany samochód bez wykończenia wnętrza, które wymaga ręcznego nakładu pracy, a to będzie się już odbywało w angielskim Crewe.

Producent oczekuje, iż nowy SUV Bentley będzie rocznie produkowany w liczbie 5 tys. egz., chociaż zainteresowanie klientów w Chinach i na Bliskim Wschodzie może w przyszłości te zamówienia zwiększyć.

Podczas międzynarodowego salonu samochodwowego w Genewie, który rozpocznie się 5. marca 2013 r. zobaczymy kolejną fazę rozwoju nowego Bentleya bliską wersji produkcyjnej.