Przypominamy, że 30 marca czyli w Wielką Sobotę w godzinach od 18.00 do 22.00, a 31 marca i 1 kwietnia w godzinach od 8.00 do 22.00, w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Przed wyruszeniem w przedświąteczną podróż zachęcamy do skorzystania z infolinii 19 111 i dokładne zaplanowanie trasy przejazdu oraz przygotowanie się na trudne warunki pogodowe.

Według prognoz dzisiaj do końca dnia na terenie całego kraju występują przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Wszystkie drogi zarządzane przez GDDKiA są przejezdne a nawierzchnie czarne - mokre.

W nocy soboty na niedzielę w południowo wschodniej części kraju prognozuje się załamanie pogody. Wystąpią intensywne opady śniegu. W niedzielę i poniedziałek utrudnienia w postaci przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem wystąpić mogą na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego.

Szczegółowe informacje o sytuacji na drogach można uzyskać w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA pod ogólnopolskim numerem infolinii drogowej GDDKiA – 19 111, a także na stronie internetowej GDDKiA pod adresem www.gddkia.gov.pl w zakładce „Serwis dla kierowców”.

Źródło: gddkia