Podobno bawarski producent dał zielone światło projektantom i już niedługo rozpoczną się prace nad modelami serii 8. Co ciekawe, nie dotyczy to tylko jednej wersji nadwozia Coupe, lecz taże kabrio oraz modne w ostatnich czasach Gran Coupe.

Choć BMW nie potwierdza jeszcze oficjalnie tych informacji, tak również nie dementuje plotek dotyczących daty powstania 8 Coupe przypadającej na 2019 rok. Kolejne wersje nadwozia mają trafić do sprzedaży rok później. Seria 8 ma być następcą dotychczasowej serii 6. Jest to logiczne rozwiązanie, aby topowe modele zostały nazwane najwyższym oznaczeniem w nomenklaturze niemieckiej marki.

Dodatkowo przełomem ma być legendarna plakietka M zdobiąca klapę bagażnika, która w tym połączeniu nigdy nie ujrzała światła dziennego. Co prawda w 1990 roku powstał prototyp M8, ale pozostawał w ukryciu aż do 2010 roku. Pod maską znajdował się silnik V12 połączony z 6-stopniową manualną skrzynią biegów.

Ze względu na obecne normy emisji spalin nie możemy liczyć na takie zestawienie, ale fani prędkości i tak powinni być zadowoleni. Do napędu M8 ma posłużyć 4-litrowe V8 Twin-turbo generujące 600 KM, które ma stanowić konkurencję dla S63 AMG oraz S65.

Powyższa grafika przedstawia 2013 BMW Pininfarina Gran Lusso Concept.