Przed tygodniem, firma zaangażowała aktualnego Mistrza Europy, Juho Hänninena, jako testera w programie rozwojowym i20 WRC.

Bryan Bouffier jest trzykrotnym Mistrzem Polski i zdobywcą tytułu Rajdowego Mistrza Francji w 2010 roku. Wygrał również Rajd Monte Carlo w 2011 r. a do jego ostatnich sukcesów należy tegoroczna edycja legendarnego Rajdu Korsyki. Ogromne doświadczenie Bouffiera jako kierowcy testowego i umiejętność eksperckiej analizy wniosą niezbędny wkład w rozwój programu testowego i20 WRC.

Juho Hänninen usiadł za kierownicą i20 WRC po raz pierwszy w maju br., natomiast Bryan Bouffier zrobił to dziś. Do końca 2013 obydwaj Panowie będą głównymi testerami Hyundai Motorsport, których wesprze zespół kierowców posiadających bogate doświadczenie w zróżnicowanych warunkach rajdowych.

Szef zespołu rajdowego Hyundaia, Michel Nandan powiedział: "Jestem szczęśliwy, że Bryan jest z nami na pokładzie. Reprezentuje w pełni profesjonalny styl jazdy i na pewno dostarczy szczegółowych informacji odnośnie wszelkich aspektów technicznych. Jest zarazem bardzo konsekwentnym kierowcą, co dodatkowo czyni go świetnym członkiem ekipy testującej. Prędkość, jaką potrafi osiągnąć w różnych warunkach terenowych, oraz doświadczenie Juho w WRC, dają mi pewność, że mamy na silny i doskonale dobrany zespół.”

"Dołączenie do programu testowego Hyundai Motorsport to dla mnie ogromna satysfakcja. Przed nami dużo pracy, ale zespół jest w pełnej gotowości, a centrum testowe WRCHyundaia to naprawdę imponujący obiekt, więc mamy solidne zaplecze. Program jest niezmiernie ciekawy i jestem pewien, że cały sezon letni będzie dla nas bardzo pracowity. Liczę, że przełoży się to na efektywność.” – mówi Bryan Bouffier.