Marka Buick 19 maja obchodziła swoje 110 urodziny. Jej założycielem był urodzony w Szkocji David Dunbar Buick, który w 1890 roku rozpoczął produkcję silnikow benzynowych przeznaczonych do łodzi.

Przez kilka lat Buick prowadził we własnym domu w Detroit eksperymenty z samochodami. Pierwszy zdolny do jazdy prototyp zbudował w 1900 roku, a 19 maja 1903 roku założył spółkę Buick Motor Company, która rozpoczęła przygotowania do uruchomienia produkcji seryjnej samochodów.

Jednak pod koniec tego samego roku Buick sprzedał swoją firmę spółce Fllint Wagon Works, a pierwszy samochód o nazwie Buick Model B został przekazany nabywcy w 1904 roku. Cztery lata później Buick pod kierownictwem Williama Crapo Duranta stał się zakładem należącym do koncernu General Motors.

W najnowszej erze Buick wyspecjalizował się w produkcji komfortowych modeli z ambicjami przynalezności do segmentu premium. W aktualnej ofercie amerykańskiego producenta znajduje się pięć modeli. Jest wśród nich kompaktowy sedan Buick Verano, sedan Buick LaCrosse oraz duży SUV Buick Enclave.

Zgodnie z najnowszą strategią koncernu General Motors Buick z dużym powodzeniem produkuje i sprzedaje swoje samochody w Chinach.