Wybierz samochód

Buick Reatta

Buick Reatta to luksusowe, 2-osobowe coupe produkowany przez koncern General Motors. Auto zadebiutowało w 1988 roku i było pierwszym tego typu autem po modelu 46 z lat 40. Co ciekawe, auto montowane było ręcznie w zakładach w Lansing.

Konstrukcyjnie Reatta opierała się m.in. na Cadillacu Allante, z którym dzieliła płytę podwoziową Platform E. Auto było także powiązane z innym modelem Buicka – Rivierą. Wnętrze aut zasługiwało na szczególną uwagę, bowiem zegary nie występowały w wersji analogowej, tylko cyfrowej. Dodatkowo za opłatą można było domówić cyfrowy wyświetlacz na konsoli środkowej, który pokazywał m.in. stopień pracy dmuchawy czy ustawioną temperaturę.

Auto mogło sprawiać wrażenie sportowego, jednak jednym z największych zarzutów wobec niego, były zdecydowanie za mało wydaje hamulce, jak na tej klasy auto. Początkowo oferowano tylko coupe, jednak po 2 latach do oferty dołączyło także cabrio.

Do napędu służył 3,8-litrowy silnik benzynowy V6 generujący 165 lub 170 KM. Moc kierowana była na przednią oś za pomocą 4-stopniowego automatu. Mimo skromnych rozmiarów, auto ważyło aż 1600 kg!

W 1991 roku zakończono produkcję Buicka Reatta z ilością blisko 22 tys egzemplarzy.

Buick Reatta - generacje

Buick Reatta - powiązane artykuły

Pokaż więcej