Podczas targów motoryzacyjnych w Chicago szef działu designu grupy FCA Ralph Gilles, przekazał informację o zakończeniu produkcji najbardziej rozpoznawanego modelu Dodge'a. 31 sierpnia 2017 roku z linii produkcyjnej zjedzie ostatni Viper. Jednocześnie dodał, że wszystkie egzemplarze z roku modelowego 2017 zostały już sprzedane.

W październiku Dodge został zmuszony do wstrzymania przyjmowania zamówień popularnego Vipera ze względu na zbyt duże zainteresowanie. Walka klientów o możliwość zakupu samochodu zaostrzyła się do tego stopnia, że jeden z dealerów z Północnej Karoliny zamówił aż 135 sztuk sportowego modelu. Zrobił to jednak z klasą. Każdy egzemplarz będzie wyposażony w specjalną plakietkę z indywidualnym numerem oraz nazwą serii „Special Edition”.

To niejedyna limitowana edycja Vipera. W ubiegłym roku Dodge zaprezentował aż 4 kolekcjonerskie wersje. Pierwsza nazywa się GTS-R w pamiątkowej edycji ACR, którą ograniczono do 100 egzemplarzy i posiada takie samo malowanie jak Viper GTS 1998-R GT2 Champion Edition. Następnie pojawiła się wersja Viper ACR VoooDoo II w liczbie 31 sztuk, Viper Snakeskin Edition GTC – 25 sztuk i ostatnia - Dodge Dealer Edition ACRs - ograniczona do 33 sztuk.

Producent nie przedstawił dotychczas planów wprowadzenia kolejnej generacji Vipera na rynek. Czy to oznacza koniec legendy, czy może Dodge w domowym zaciszu przygotowuje wyjątkową niespodziankę? Czas pokaże.