Wybierz samochód

Cadillac Catera

Cadillac Catera to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany przez koncern GM. Auto pojawiło się w 1997 roku. Przeciętny Europejczyk słysząc tą nazwę pomyśli sobie, że jest to kolejna ogromna i paliwożerna limuzyna na amerykański rynek.

Jednak prawdziwe jest tylko to, że przeznaczona była ona na amerykański rynek, bowiem Catera to w rzeczywistości nic innego, jak Opel Omega B z drobnymi zmianami stylistycznymi oraz z zdecydowanie lepszym wyposażeniem. Zmiany stylistyczne polegały nie tylko na wymianie znaczków, lecz także na dodaniu większej ilości chromowanych elementów oraz zmianie klapy bagażnika, która w Caterze stała się pasem łączącym tylne światła.

W ofercie jednak zabrakło 5-drzwiowego kombi, który w Europie cieszył się dużą popularnością. Co ciekawe, Catera była ówcześnie najmniejszym modelem w ofercie Cadillaca, podczas gdy Opel oferował Omegę jako flagowy model. Amerykański odpowiednik był produkowany na tej samej taśmie produkcyjnej do Omega w Rüsselheim, i dopiero gotowe pojazdu transportowane były za Ocean.

Wnętrze Catery obfitowało w skórę oraz „drewniane” wykończenie niektórych elementów deski rozdzielczej i drzwi. Od Omegi różniła się także m.in. konsolą środkową, która została dostosowana bardziej pod amerykańskie „warunki”.

Do napędu posłużył 3-litrowy silnik V6 generujący 203 KM. Moc przenoszona była rzecz jasna na tylną oś za pomocą 4-stopniowego automatu.

W 2001 roku produkcja Cadillaca Catery została zakończona. Niestety auto nie odniosło oczekiwanego sukcesu na północnoamerykańskim rynku. Głównym powodem było to, iż auto było za małe dla przeciętnego użytkownika Cadillaca, a potencjalni nabywcy klasy średniej wyższej woleli nabyć BMW czy Mercedesa.

Rok później pojawił się następca dla Cantery – Cadillac CTS.

Cadillac Catera - generacje

Takich przyczep kempingowych jeszcze nie widzieliście!

Cadillac Catera (1997 - 2001)

Cadillac Catera - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!