Karierę zaczynamy od wyboru jednego z 231 polskich miast na siedzibę naszej firmy. Zbieramy też pierwsze zlecenia, a zarobione środki przeznaczamy na utrzymanie naszego wozu, naprawy i wreszcie – rozwój firmy. A jak wiadomo – im szybciej rozwiniemy działalność tym więcej zleceń będziemy mogli przyjmować.

Wygląda to na proste zadanie, jednak warto dodać, że nasze obowiązki są bardzo rozległe. Musimy rekrutować i szkolić kierowców, naprawiać wozy, obsługiwać kursy, przydzielać urlopy oraz przede wszystkim – wygrywać przetargi. I tu pojawia się największa trudność – bez rozwiniętego i zróżnicowanego parku maszyn nie wygramy przetargu, a bez wygranego przetargu nie rozwiniemy firmy. W tej grze każdy ruch musi być bardzo dobrze przemyślany.

Cargo Tycoon oferuje graczowi całą masę możliwości konfiguracji floty. Mamy do dyspozycji ciągniki zróżnicowane pod względem mocy, maksymalnej masy, zasięgu czy przebiegu między przeglądami. Im lepsze auto tym oczywiście droższe, dlatego na początkowych etapach gry te najlepsze będą poza naszym zasięgiem. Tak samo naczepy – im więcej mamy ich w swoim parku, tym więcej nietypowych zleceń możemy przyjąć. A takie zlecenia to większy zysk.

Gra daje nam także możliwość założenia własnej firmy spedycyjnej, co ma swoje dobre i złe strony – dobre to większa siła przebicia i możliwości zarobku. Utrudnieniem jest odpowiedzialność jaka na nas ciąży. Za każde spóźnienie czy nie zrealizowane zlecenie, choćby z przyczyn losowych, to my ponosimy odpowiedzialność. Kolejną ciekawą opcją jest możliwość – na późniejszym etapie gry oczywiście, założenia filii naszej firmy i to nie tylko w Polsce ale w całej Europie. To w oczywisty sposób rozwija paletę dostępnych dla nas zleceń.

Gra związana z motoryzacją nie była by pełna, bez opcji dostosowywania naszych pojazdów. O ile dysponujemy odpowiednimi środkami możemy tuningować nasze wozy – zmieniać ich kolor, oprzyrządowanie czy parametry, dzięki opcji zmiany silnika. Przeglądy, tankowania i przyporządkowanie do konkretnych kierowców – to także nasz obowiązek.

Zagraj teraz