Najnowsza generacja Renault Espace nie jest już typowym rodzinnym vanem, producent stwierdził, że potrzeby klientów się zmieniają i to do nich trzeba dostosować charakter auta. Dlatego nowy duży van Renaulta będzie typowym crossoverem łączącym w sobie cechy prawdziwego rodzinnego vana oraz SUV-a.

To ciekawa koncepcja i możemy się spodziewać, że dzięki takiemu podejściu do tematu nowa rodzinna propozycja z Francji może spodobać się tym, dla których SUV-y były za mało rodzinne, a vany za mało terenowe.

Renault Espace wersje wyposażenia

Wiemy już, że na naszym rynku nowe Renault Espace będzie oferowane w trzech wersjach wyposażenia – podstawowej Life, średniej Zen oraz luksusowej Intiale Paris. Niestety nie znamy jeszcze szczegółowych danych dotyczących kompletnej specyfikacji wyposażenia, ale wiemy, jakie ciekawostki w poszczególnych wersjach zaproponuje polski dystrybutor.

Renault Espace w wersji LIFE otrzyma:

- chromowane elementy wykończeniowe

- światła wykonane w technologii LED PURE VISION,

- panoramiczną przednią szybę

- system zmiany konfiguracji wnętrza ONE-TOUCH, z dużym ekranem 8,7”,

- systemy wspomagające prowadzenie pojazdu:

- system wspomagania parkowania 360º z czujnikami umieszczonymi z przodu, tyłu i z boku

Renault Espace w wersji ZEN otrzyma:

- automatyczna skrzynią biegów EDC,

- system Renault Multi-Sense® - łączący wszystkie technologie zapewniające intensywne doznania z jazdy

- Systemy wspomagające prowadzenie

Renault Espace w wersji Intiale Paris otrzyma:

- unikalne wykończenie wnętrza

- specjalne, dostępne wyłącznie w tej wersji elementy wykończenia nadwozia

- tapicerka skórzana Nappa ze skóry licowej ciemnobrązowej lub w wersji cieniowanej w odcieniu szarobrązowym

- podgrzewane fotele przednie z regulacją elektryczną, regulacją podparcia lędźwiowego i funkcją masażu oraz z pamięcią ustawienia fotela kierowcy

- zagłówki typu „Relax” w pierwszym i drugim rzędzie

- przyciemniane klejone szyby boczne wyposażone w żaluzje przeciwsłoneczne,

- system nagłośnienia premium - BOSE Surround System

- pakiet Visio System (zapewniający lepszą widoczność) zawierający adaptacyjne światła drogowe, system kontroli pasa ruchu (LWD) oraz system ostrzegania o nadmiernej prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych

- pakiet bezpieczeństwa z system kontroli bezpiecznej odległości oraz aktywnym systemem wspomagania nagłego hamowania i asystentem parkowania bezdotykowo i elektrycznie otwierana klapa bagażnika

-4 koła skrętne 4Control.

Nowe Ranault Espace silniki:

Oferta silnikowa nowego Renault Espace obejmie 2 silniki wysokoprężne Energy dCi 130 i Energy dCi 160, oraz silnik benzynowy Energy TCe 200 EDC.

W najciekawszej według nas wersji napędzanej 200-konnym silnikiem benzynowym standardowo otrzymamy dwusprzęgłową, krótko zestopniowaną 7-biegową przekładnię EDC.

Natomiast wersja napędzana silnikiem wysokoprężnym o mocy 160 KM będzie standardowo oferowane z dwusprzęgłowym automatem EDC, ale o 6 a nie 7 jak w przypadku jednostki benzynowej przełożeniach.

Zapowiada się, że osoby preferujące manualne skrzynie biegów będą mogły wybrać każdą wersję silnikową – pod warunkiem, że zdecydują się na podstawowego 130-konnego turbodiesla.

Nowe Renault Espace - ceny

Wiemy już, że nowe Renault Espace będzie oferowane w cenie od 119 000 zł za podstawową

wersję Life Energy dCi 130. Nie wiemy na ile została wyceniona wersja średnia – czyli ZEN. Wiemy natomiast, że najbogatsza wersja wyposażenia Intiale Paris w zależności od wybranego silnika będzie kosztować 155 900 w przypadku wyboru silnika benzynowego Energy TCe 200 EDC, oraz 163 000 zł za wersję napędzaną 160-konnym turbodieslem.

Nowe Renault Espace – nasza opinia

Wiemy już, kiedy i w jakich wersjach wyposażenia nowy van Renaulta pojawi się w naszych salonach. I tak jak jego dystrybutor czekamy na ten moment z niecierpliwością. Czy nowa koncepcja vana zaproponowana przez Renault przyjmie się na naszym rynku?

Cóż wszystko wskazuje na to, że ceny nowości skalkulowano bardzo rozsądnie. Bowiem za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymujemy, duże rodzinne auto, które w zależności od konfiguracji wnętrza pomieści nawet siedmiu pasażerów.

Po zapoznaniu się ze wstępnymi specyfikacjami, domyślamy się, że komfort podróżowania będzie imponujący. A dzięki bogatemu wyposażeniu seryjnemu cena auta po jego doposażeniu nie osiągnie kosmicznych wartości. Czekamy na pierwszą jazdę – chyba się nie zawiedziemy.